לימודי אוצרות

ראש התכנית

הדס מאור
אוצרת לאמנות עכשווית

יועץ אקדמי

פרופ׳ אנדרו רנטון
גולדסמית’ס קולג’, אנגליה

הלימודים יתקיימו במכון אבני
רחוב אילת 6, תל אביב
ובחלל נוסף במתחם התחנה
בימים שני ורביעי בין השעות 17:00 – 20:15
חלק מן ההרצאות יתקיימו באנגלית

תנאי קבלה

תואר ראשון או שווה ערך, הגשת הצהרת כוונות
(עד 400 מילה) ביחס לפנייה לתוכנית, ראיון אישי

התכנית ללימודי אוצרות וחשיבה ביקורתית היא תכנית בינלאומית, רב-תחומית, המשלבת לימודים תיאורטיים והתנסות מעשית ומתמקדת בהיבטים שונים של אוצרות ושל חשיבה ביקורתית בשדה האמנות העכשווית. במסגרת הלימודים יושם דגש מיוחד על הממד הבינלאומי, הן בתכני הקורסים והן ברשימת המרצים.ות והאורחים.ות.

התכנית מציעה חשיפה ליריעה רחבה של מושגים ושל תיאוריות ביקורתיות, למקרי מבחן של תערוכות, וכן לגישות אוצרותיות ולפרקטיקות אלטרנטיביות בשדות פעולה שונים, בהם אמנות, אדריכלות, תיאטרון, מחול ועוד. במסגרת הלימודים ירכשו הסטודנטים.ות כלים תיאורטיים ויתנסו במימוש כלים אלו באופן מעשי באמצעות כתיבת טקסטים, אצירת פרויקטים ויצירת פלטפורמות חדשות לשיתופי פעולה אפשריים. בתוך כך יתמודדו הסטודנטים.ות עם מטלות כתיבה ותצוגה, עם תהליכי קבלת החלטות, עם גיבוש רעיוני ונושאי של פרויקט אישי, עם הגדרת מסגרת תקציב לפרויקט ועם כל הקשור בהפקת הפרויקט ובהוצאתו מן הכוח אל הפועל.

התכנית כוללת שני מפגשים שבועיים, שבכל אחד מהם שתי הרצאות בנות שעה וחצי, והיא נפרשת על פני שלושה סמסטרים (336 שעות הוראה אקדמיות סה”כ). במסגרת הלימודים ייחשפו הסטודנטים.ות באופן שוטף לשורה ארוכה של מרצים.ות מובילים.ות מן הארץ ומחו”ל: אוצרים.ות, כותבים.ות ואמנים.ות, העוסקים בתחומים שונים. בנוסף, יתקיים אחת לחודש סיור מודרך בתערוכה, ועם תום שלושת הסמסטרים יתקיים מפגש מרוכז בן שלושה עד חמישה ימים עם מרצה אורח.ת מחו”ל.
עם סיום הלימודים יזכו שלושה סטודנטים.ות מצטיינים.ות להזדמנות להתמחות באחד המוזיאונים המובילים.

התוכנית מיועדת לאוצרים.ות, לכותבים.ות, למבקרים.ות, לאמנים.ות, למעצבים.ות, למנהלי.ות מוסדות תרבות, לחוקרים.ות ולאקדמאים.ות, המבקשים להעשיר את הידע התיאורטי ואת החשיפה המעשית לנעשה בתחום האמנות העכשווית בארץ ובעולם.

תכנית הלימודים המלאה תעלה בקרוב

למידע נוסף השאירו פרטים
למידע נוסף השאירו פרטים